دیدار هیأت اسلامی هنرمندان با رهبر معظم انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هیأت اسلامی هنرمندان، پشتیبانی مدیریتی و اقتصادی از عناصر مؤمن و متعهد در رشته های مختلف هنری ـ فرهنگی را ضروری خواندند و خاطر نشان كردند، هر حركت اصیل هنری كه برمضامین عالی مبتنی باشد، به رویشهای جدیدی در میان جوانان مشتاق و با صفای كشور منجر می شود.

حضرت آیت ا… خامنه ای، با اشاره به لزوم افزایش جذابیت و محتوای كارهای فرهنگی ـ هنری افزودند: باید جوانان علاقمند به هنر متعهد و تعالی بخش را دریابید و برای تأمین نیازهای كشور، آنان را تربیت كنید. این جوانان موجب دلگرمی شما و همراهان شما هستند. بسیاری از این جوانان، با تبعیت از شما ذوق هنریشان شكل گرفته است.

ایشان، حضور هنرمندان متعهد و برجسته در رشته های مختلف هنری را منشأ آثار بزرگ و تأثیر گذار برشمردند و افزودند: باید در عرصه های فرهنگی ـ هنری، حركتی پیشرو، دقیق، منظم و مبتنی بر واقعیات را سامان داد كه توفیق این حركت، بیش از هر چیز به تقویت ایمان و پالایش درونی عناصر مؤمن و متعهد، وابسته است.

حضرت آیت ا… خامنه ای با اشاره به تلاشهای ظاهراً فرهنگی ـ هنری كه برای تحریف تاریخ انقلاب و دفاع مقدس صورت می گیرند افزودند: انقلاب عظیم اسلامی و حماسه پرشور دفاع مقدس، می تواند به عنوان منابع بسیار غنی، دستمایه تولید آثار هنری قوی و برجسته قرار گیرد. یك حركت خوب، دیالوگ خوب و مضمون خوب در یك كار هنری ـ فرهنگی، توانسته گاهی جمع هایی را راه بیاندازد و متحول سازد.

در ادامه ایشان اظهار داشتند:
«آنچه برای من و شما مهم است این است كه: این یك مبارزه است؛ باید مبارزه كرد، ما در دوران مبارزه هستیم، باید صبور بود، باید در راه مبارزه سرمایه گذاری كرد. سختیهای موجود در راه مبارزه طبیعی است باید تحمل كرد و ناامید نشد. این مبارزه نتیجه (قهری و طبیعی) خواهد داشت».

مقام معظم رهبری یاد آور شدند:
«در جمعی كه مرحوم آقای مرتضی آوینی بودند متذكر شدم كه شما بن بست ندارید، البته در مسیر كار یكسری مشكلاتی پیش می آید، این یك مبارزه است در دوران مبارزه باید با انواع مشكلات برخورد كرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی ضغفهای موجود در برخی رشته ها از جمله فیلمنامه نویسی، رمان و داستان نویسی را یاد آور شدند و تصریح كردند: در این زمینه ها نیز استعدادهای خوبی وجود دارد كه باید آنها را پرورش داد.
ایشان تأكید كردند: «مایه های هنری را هرچه می توانید تقویت كنید، پخته تر، كارآمد تر و جذاب تر. به هیچ حدی در كار قانع نباشید. از مجربین و از افكار و نظرات دیگران بهره ببرید، در همه جنبه ها با قاطعیت كار كنید تا كسی نتواند منكر توانایی و هنر شما شود.»

در ابتدای این دیدار چند تن از هنرمندان به بیان دیدگاههای خود در مورد مسائل مختلف هنری ـ فرهنگی پرداختند و تأكید كردند: با وجود همه مشكلات موجود، تلاش می كنیم با موج آفرینی صحیح فرهنگی، در جهت تأمین نیازهای اصیل فرهنگی ـ هنری جامعه گام برداریم.