مدیران فرهنگی دولت در مسیر حرکت خویش بصیرت فرهنگی پیشه کنند

در راستای دوره جدید جلسات اعضای اصلی هیأت اسلامی هنرمندان در سال ۹۳ دیشب چهارمین جلسه این مجموعه با حضور اعضا به صرف افطار برگزار شد.

در این جلسه اعضا ضمن بحث و گفتگو در زمینه مسائل مهم فرهنگی هنری و اوضاع منطقه ای جهان اسلام، لزوم توجه ویژه و هر چه بیشتر مسئولین فرهنگی هنری را به دغدغه های مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار دادند و ابراز امیدواری کردند مدیران فرهنگی دولت در مسیر حرکت خویش بصیرت فرهنگی پیشه کنند.

در ادامه نیز ضمن تاکید بر لزوم توجه عملی هنرمندان به موضوعات بین المللی، جهان اسلام و جریان مقاومت اسلامی، در راستای حمایت از مردم مظلوم غزه بیانیه ای از سوی اعضا به شرح ذیل صادر شد:

بسم الله الرحمن الرحیم

واذا الموؤدة سئلت *باي ذنب قتلت

این کودکان معصوم، این زنان مظلوم، و این پیران بی نوا؛ مگر چه می خواهند که این گونه ناجوانمردانه و وحشیانه به خاک و خون کشیده می شوند؟ اینان گناهشان چیست که باید جور حرص و طمع و آز پایان ناپذیر جنگ سالاران قدرتمدار را به دوش کشیده، طعمه گرگان مردم نمایی شوند که خواب آشفته تسلط بر جهان و سیطره بر نیل تا فرات را می بینند؟ آیا درک حق حیات مردم بی پناه غزه و فلسطین، و حق درمان دردها و زخم های عمیق آنان، و حق آرامش و سکونت در زیر سقف خانه های موروثی وطنشان، این قدر برای مدعیان حقوق بشر ثقیل و سنگین است که متجاوزان خونخوار اسرائيلي از بی گناهان مورد تهاجم تمیز داده نمی شود، و در این واقعه عظیم یا سکوت کرده, یا هردو سوی ماجرا به آرامش و خویشتن داری دعوت می شوند، و یا با وقاحت تمام برای مظلومیت متجاوزان صهیونیست اشک تمساح ریخته می شود؟ بی تردید ضرورت تبیین مرزهای حق و باطل و تشخیص قبیله متجاوز از امت مورد تهاجم، مسئوليت غیر قابل انکار همه اندیشمندان و صاحب نظران آزاده جهان و قاطبه هنرمندان فرهیخته و بصیر ایران اسلامی است که همواره در کنار مظلومان و در برابر ظالمان ایستاده، پرچم مقاومت بر افرازند و نور امید به تطهیر سرزمین قدس از لوث وجود صهیونیسم غاصب را در دل مظلومان جهان همچنان روشن بدارند. هیأت اسلامی هنرمندان به نمایندگی از سوی هنرمندان متعهد و دینمدار، ضمن دعوت از آحاد مردم به ویژه هنرمندان عرصه های گوناگون هنر به حضور ذر راهپیمایی روز جهانی قدس، حمایت خود را از مظلومان فلسطین و بی پناهان غزه، تا محو غده سرطانی اسرائيل از صفحه روزگار اعلام می دارد.

حسبنا الله و نعم الوکیل, نعم المولی و نعم النصیر / هیأت اسلامی هنرمندان

شایان ذکر است در این جلسه افرادی همچون جمال شورجه، جهانگیر الماسی، جواد شمقدری، علیرضا سربخش، سیدهادی منبتی، حبیب اله بهمنی، سیداحمد میرعلایی، ابراهیم اصغری، راضیه تجار، محسن محسنی نسب، انسیه شاه حسینی، شفیع آقامحمدیان، علی درخشی، صادق اسکندرپور، هاشم میرزاخانی، حسین طلابیگی، حسن علیمردانی، محمدتقی فهیم، اکبر حر، سیداحمد حسنی مقدم، حسینعلی حقگولیالستانی  و … حضور داشتند.